Co zrobić, żeby dostać kredyt hipoteczny?

Co zrobić, żeby dostać kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny jest dosyć ryzykowną inwestycją zarówno dla nas, jako kredytobiorców, jak i dla banku, czyli w tym wypadku kredytodawców. Zwykle na zakup mieszkania potrzebujemy dużej kwoty pieniędzy, a bank, żeby nie być stratnym, musi mieć adekwatne do tego zabezpieczanie. Dlatego nie każdy człowiek z ulicy, może pójść do banku i z miejsca uzyskać kredyt hipoteczny w Poznaniu. Sprawa okazuje się być bardziej skomplikowana.

Co zrobić, żeby dostać kredyt hipoteczny?
Co zrobić, żeby dostać kredyt hipoteczny?

Kredytobiorca musi spełnić kilka warunków, niezbędnych do otrzymania tego rodzaju kredytu.

Warto wiedzieć, że idealnym rozwiązaniem, aby nasz wniosek kredytowy został pozytywnie rozpatrzony przez bank, jest zatrudnienie doradcy kredytowego. Często myślimy sobie: po co nam ktoś taki, nie chcę opowiadać mu o moich problemach finansowych, po co jakąś obcą osobę wtajemniczać w moje prywatne sprawy i jeszcze mu za to płacić. Prawda jest jednak taka, że dzięki zatrudnieniu doradcy kredytowego znacznie zwiększa się nasza szansa na otrzymanie tego wymarzonego kredytu. Doradca kredytowy pozytywnie rozwiązuje około 90% spraw kredytowych, co jest imponującym wynikiem, ponieważ banki nie są zbyt skłonne do udzielania tego typu pożyczek na warunkach kredytobiorcy. Warto też zauważyć, że zatrudnienie doradcy kredytowego jest opłacalne dla obu stron, on dostaje prowizję od banku za swoją pracę (od nas doradca kredytowy nie dostaje pieniędzy za swoje usługi), my będziemy mieć większe szanse na uzyskanie kredytu.

W Polsce powstaje coraz więcej firm, które specjalizują się w pośrednictwie i doradztwie kredytowym. Ich pracownicy to wyspecjalizowani w sprawach kredytowych ludzie, którzy z pewnością pomogą nam w razie kłopotów ze złożeniem wniosku kredytowego, czy też w innych czynnościach związanych z zaciągnięciem kredytu. Doradcy mogą pomóc nam w otrzymaniu wielu kredytów, ale tak naprawdę specjalizują się w sprawach związanych z kredytami mieszkaniowymi, dlatego jeśli zamierzamy ubiegać się o pożyczkę mieszkaniową, to bez wahania powinniśmy poprosić i pomoc doradcę kredytowego.