Kredyt z oddziału czy od doradcy kredytowego?

Kredyt z oddziału czy od doradcy kredytowego?

Kredyty bankowe to już codzienność Polaków. Każdego dnia składane są setki i tysiące wniosków o kredyty, od zwykłych konsumenckich, po firmowe. Nie musi to być oznaką problemów finansowych, lecz również stawiania na rozwój. Kredyt to bardzo dobre rozwiązanie, które pomaga zainwestować pieniądze, które samodzielnie ciężko byłoby zdobyć w krótkim okresie. Jednak gdzie szukać idealnego kredytu? O tym można dowiedzieć się poniżej.

Czy warto udać się do oddziału banku po kredyt?

Wiele osób żyje w przekonaniu, że jeśli posiada rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowym w jakimś banku, to tylko w nim może zaciągnąć kredyt. Jeśli ktoś już nie żyje w tym błędzie, to jednak często korzysta jedynie z oferty tych banków, które posiadają oddziały w jego najbliższej okolicy. Na szczęście coraz więcej jest takich, którzy są świadomi tego, że można również skorzystać z usług bankowości internetowej i zapoznać się z ofertą właśnie za pośrednictwem sieci. Jednak to nadal rodzi wiele problemów i ma pewne minusy.

Przede wszystkim należy wskazać na to, że osoby zaciągające kredyt, bardzo często posiadają niską świadomość tego, z czym się to wiąże i co tak naprawdę podpisują. Ludzi interesuje tylko oprocentowanie i prowizja, a nie liczą się z tym, że kredyt składa się z wielu małych elementów, które razem mogą mocno wpływać na sytuację klienta. Ludzie często w oddziałach banków, rozmawiając z obsługą klienta, nie rozumieją pojęć i tego, co jest do nich mówione. Nie pytają jednak o to i nie proszą o wytłumaczenie, ponieważ najzwyczajniej w świecie się wstydzą, a nawet mimo tłumaczeń, często i tak wydaje się to zbyt skomplikowane.

Kredyt z oddziału czy od doradcy kredytowego?
Kredyt z oddziału czy od doradcy kredytowego?

Korzystając z oddziałów banków, należy liczyć się z tym, że należy poświęcić temu bardzo dużo czasu. Szczególnie jeśli ktoś musi dojechać do miasta, gdzie banki mają swoje oddziały. Musi odczekać w kolejce, która zazwyczaj jest dość spora. Na to wszystko można zmarnować naprawdę wiele godzin. Często, na przykład, aby poznać ofertę kredytu hipotecznego, należy poświęcić 1 godzinę do 1,5 godziny w jednym banku. Jest to ogromna ilość zmarnowanego czasu.

Dlatego, jeśli ktoś ma naprawdę niską świadomość ekonomiczną i nie zna się na finansach, to wizyty w oddziałach mogą być dla niego stresujące i oznaczać zmarnowany czas. Nawet mieszkając w takim mieście jak Poznań, przejście się po wszystkich placówkach, zabiera zbyt dużo czasu.

Zalety korzystania z eksperta kredytowego?

Jednak jeśli nie oddział, to gdzie udać się, by poznać ofertę kredytową? Jednym z najlepszych rozwiązań, jest skorzystanie z pomocy eksperta kredytowego. W Poznaniu, jak i w wielu innych miastach, można znaleźć naprawdę wykwalifikowanych doradców, którzy profesjonalnie zajmą się każdym klientem. Na korzyść tego rozwiązania, przemawia przede wszystkim kilka zalet:

 • Ogromna oszczędność czasu – udając się do doradcy kredytowego, tak naprawdę nie trzeba iść już w żadne inne miejsce. Jeśli więc ktoś nawet decyduje się na to, by wybrać się do eksperta kredytowego, to zamiast marnować kilka godzin, na poznanie oferty wystarczy mu nawet 20-30 minut.
 • Wszystkie oferty w jednym miejscu – doradcy kredytowi posiadają szeroką ofertę produktów bankowych. Dodatkowo większość z nich ma podpisane umowy z największymi bankami w Polsce, a niektórzy również z wieloma innymi podmiotami, które udzielają finansowania. Dlatego u doradcy można poznać w kilka chwil całą ofertę kredytową ze wszystkich podmiotów. Dzięki temu naprawdę szybko można porównać, gdzie najbardziej opłacalne jest skorzystanie z produktu kredytowego. Doradcy czasem posiadają również dostęp do ofert specjalnych, które nie są dostępne nawet w oddziałach, a więc można liczyć na ekstra promocje.
 • Profesjonalne przeprowadzenie przez cały proces wnioskowania o kredyt – doradca to osoba, której nie tylko zależy na sprzedaży najdogodniejszego dla klienta produktu. Jest to również ktoś, do kogo można zgłosić się, by przeprowadził klienta przez wszystkie etapy kredytowania. Bardzo dobrze wie, jak działają banki, a więc może również powiedzieć klientowi, jak przygotować się do kredytu w przyszłości. Pomoże załatwić wszelką potrzebną dokumentację i wypełnić wnioski kredytowe. Działanie z ekspertem kredytowym nie wiąże się jednak tylko ze złożeniem wniosku i podpisaniem umowy. Do doradcy można również udać się po pomoc w trakcie spłaty zobowiązania kredytowego. Zawsze jest on chętny do pomocy i odpowie na wszelkie nurtujące pytania.

Jak widać, korzystając z pomocy doradcy kredytowego, można zyskać naprawdę wiele. Tak naprawdę niwelowane są wszelkie wady oddziału banku, a oferta jest ta sama, lub nawet lepsza.

Czy ekspert kredytowy coś kosztuje?

Wiele osób już przy samym pomyśle udania się do doradcy kredytowego rezygnuje z niego, przez swoje niesłuszne obawy. Istnieje przekonanie, że za każdą usługę należy zapłacić. Na szczęście w przypadku doradcy tak nie jest. Można o tym przekonać się samodzielnie bądź też zapoznać się z opiniami innych osób, które wcześniej skorzystały z takiej pomocy. Jeśli ktoś nadal będzie się tym obawiać, to przecież również wystarczy zadzwonić do takiego biura, w którym pracują eksperci kredytowi i spytać się, czy mają jakiś cennik usług.

Doradcy posiadają nietypową formę rozliczenia, to znaczy rozliczają się z bankami za wypłacone kredyty. A więc klient nie ponosi w tym przypadku żadnych kosztów.

Jaki kredyt można uzyskać w oddziale, a jaki u eksperta kredytowego?

W tej kwestii również istnieje ogromna przewaga doradców kredytowych nad oddziałami banków. Zazwyczaj w tradycyjnych oddziałach znajdują się jedynie pracownicy, którzy są kompetentni do udzielania kredytów konsumenckich niezabezpieczonych hipotecznie. By skorzystać z kredytu hipotecznego, należy umówić się z odpowiednim doradcą, czy nawet trzeba jechać w tym celu do innego miasta. Tak samo sprawa wygląda w przypadku klientów instytucjonalnych, tj. rolników i przedsiębiorców. By tacy klienci mogli choćby zapoznać się z ofertą, muszą najpierw skontaktować się z odpowiednim doradcą, następnie umówić na rozmowę. Jest to ponownie spora strata czasu.

Jaki kredyt można uzyskać w oddziale, a jaki u eksperta kredytowego?
Jaki kredyt można uzyskać w oddziale, a jaki u eksperta kredytowego?

Natomiast zapoznając się z ofertą doradcy kredytowego, już z góry można się przekonać, że posiada on naprawdę bogatą ofertę kredytową dla każdego typu klienta. U doradcy można zazwyczaj spotkać się z takimi produktami kredytowymi jak:

 • kredyty gotówkowe,
 • kredyty hipoteczne,
 • kredyty obrotowe,
 • kredyty inwestycyjne,
 • pożyczki,
 • leasingi,
 • faktoring,
 • forfaiting.

Jak widać, oferta jest naprawdę spora i to wszystko można załatwić w jednym miejscu.

Gdzie szukać doradcy kredytowego?

Jeśli już, choć większość przekonała się o tym, że warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, to teraz czas dowiedzieć się, gdzie można w ogóle takiego znaleźć. Przede wszystkim, nie będzie z tym problemu w tak dużych miastach, jak Poznań, Warszawa, Gdańsk itd. Coraz więcej doradców oferuje również swoje usługi online. Wystarczy więc mieć dostęp do jakiegoś komunikatora, dzięki któremu sprawnie można skontaktować się z doradcą i swobodnie porozmawiać. Eksperci kredytowi chętnie również na prośbę klienta, mogą spotkać się u niego w domu, bądź też w innym wskazanym miejscu.

Korzystanie z pomocy doradcy kredytowego, to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie. Kredyt to często zobowiązanie na wiele lat. Zawsze wiąże się z pewnym kosztem. Jeśli ktoś więc nie chciałby przepłacić, to powinien skorzystać z pomocy takiego eksperta. Czasem to jednak nie tylko koszty są najważniejsze. Szczególnie przy większych kredytach, tj. firmowych, czy też rolniczych, znaczenie mają również inne elementy, jak konkretne zapisy zawarte w umowach kredytowych, czy to, jak wygląda współpraca z bankiem i czy trudno załatwia się różne sprawy już na etapie spłacania zobowiązania. Każdy klient ma jakieś indywidualne preferencje, a eksperci kredytowi dobrze wiedzą, jak działają konkretne banki. Dlatego warto korzystać z ich pomocy.