Faktoring Poznań – bezpłatnie porównanie ofert

Szukasz faktoringu dla swojej firmy? Nie wiesz która oferta faktoringu w Poznaniu będzie najtańsza? Skontaktuj się z nami – prześwietlimy firmy faktoringowe i banki za darmo!

Bezpłatnie porównamy oferty faktoringu w Poznaniu – zadzwoń!

+48 533 88 78 78

Bezpłatnie prześwietlamy firmy faktoringowe i banki w poszukiwaniu najtańszej oferty dla firm z Poznania i okolic - zadzwoń!
Bezpłatnie prześwietlamy firmy faktoringowe i banki w poszukiwaniu najtańszej oferty dla firm z Poznania i okolic – zadzwoń!

Poznań i województwo wielkopolskie to miejsca, w których wielu przedsiębiorców decyduje się na założenie i prowadzenie swojej działalności gospodarczej. Bardzo dogodna lokalizacja i duży potencjał gospodarczy okolicy sprawiają, że przedsiębiorcy z Poznania i okolic często mają przewagę nad konkurentami z innych regionów Polski. Nie oznacza to jednak, że prowadzenie firmy w Poznaniu nie wiąże się z trudnościami. Zazwyczaj największą trudnością, z którą zmagają się firmy, jest utrzymanie płynności finansowej. Takie sytuacje zazwyczaj są spowodowane niewypłacalnością klientów lub odłożonym okresem spłaty wierzytelności. Unikanie problemów z przepływem pieniędzy w firmie to duże wyzwanie, którego nie ułatwia to, że dla wielu branż odroczona forma płatności jest bardzo charakterystyczna. Na szczęście faktoring bardzo ułatwia utrzymanie płynności finansowej, a nasi eksperci finansowi w Poznaniu pomogą Ci w znalezieniu najlepszej oferty!

Definicja faktoringu – co to jest faktoring?

Faktoring to popularna i powszechnie stosowana forma finansowania, z której korzystają przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa. Faktoring umożliwia poprawę płynności finansowej (cash flow) firmy poprzez otrzymanie środków od zewnętrznych podmiotów w zamian za przekazanie im nieopłaconych wierzytelności. Jeśli firma korzysta z faktoring, to przekazuje instytucji oferującej faktoring prawo na środki z tytułu faktury lub innych dokumentów potwierdzających wierzytelność.

Następnie zewnętrzny podmiot wypłaca przedsiębiorcy środki, które powinny być w budżecie firmowym na podstawie wystawionych faktur. Taka forma finansowania pozwala więc uniknąć wielu problemów z podtrzymaniem płynności finansowej. Tego typu trudności to niestety codzienność wielu polskich firm, ponieważ wielu kontrahentów zwleka z uregulowaniem należności. Faktoring umożliwia zatem szybsze spieniężenie faktury. Trzeba jednak pamiętać, że faktoring to całkiem inna usługa finansowa niż kredyt – faktoring przyśpiesza otrzymanie środków, które są należne firmie na podstawie faktur za usługę lub sprzedane produkty. Dzięki faktoringowi Twoja firma nie tylko nie będzie mieć problemów z wypłacalnością, ale również otrzymasz dodatkowe środki na dalszy rozwój firmy oraz wprowadzanie innowacji lub zatrudnianie nowych pracowników. Na czym zatem polega faktoring? Przedsiębiorca korzystający z faktoringu (faktorant) przekazuje zewnętrznej instytucji udzielającej finansowanie (faktorowi) dokumenty potwierdzające należną, ale niewypłaconą firmie wierzytelność (np. fakturę) z wydłużonym terminem płatności. Następnie faktor wypłaca przedsiębiorcy (faktorantowi) środki, które powinny być zapłacone za fakturę.

Dzięki wykorzystaniu faktoringu firma może dostać środki za okazaną usługę lub sprzedane towary o wiele szybciej, niż miałoby to miejsce, jeśli wierzytelność opłaciłby klient, ponieważ znaczna część faktur ma nawet 90 dni. Jeśli zdecydujesz się na współpracę z firmą oferującą faktoring, możesz otrzymać środki za nią już po kilku dniach lub nawet godzinach od momentu wystawienia faktury. W ten sposób firma może się zabezpieczyć przed niewypłacalnością kontrahentów i zawsze mieć swoją płynność finansową. Przedsiębiorcy, którzy regularnie stosują faktoring, zmniejszają ryzyko powstania kłopotów finansowych. Jeśli Ty również chcesz zadbać o rozwój swojej firmy i skorzystać z faktoringu, skorzystaj z pomocy naszych ekspertów finansowych we Poznaniu!

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty faktoringu w Poznaniu

+48 533 88 78 78

Faktoring Poznań - bezpłatnie porównanie ofert
Faktoring Poznań – bezpłatnie porównanie ofert banków i firm

Zalety faktoringu w Poznaniu

Jeśli zdecydujesz się na korzystanie faktoringu w celu uzyskania finansowania, Twoja firma otrzyma liczne korzyści. Żadna firma, nawet bardzo dobrze prosperująca, nie może czasem uniknąć problemów z płynnością finansową. Faktoring pomaga w uniknięciu największego problemu występującego w większości przedsiębiorstw. Faktorzy, czyli firmy oferujące faktoring, najczęściej oferują 80-90 lub nawet 100 procent wartości faktury. W konsekwencji korzystania z faktoringu Twoja firma od razu otrzyma dostęp do środków za sprzedane produkty lub wykonaną usługę. Nie są to jednak środki otrzymane w formie kredytu, a pieniądze, które należą się firmie z tytułu wierzytelności. Pieniądze otrzymane z tytułu faktoringu mogą być wykorzystane przez Twoją firmę w wielu różnych celach, jak np. wypłaty pracowników, pokrycie kosztów zamówionych towarów lub usług, a także kosztów inwestycji w dalszy rozwój firmy.

Faktoring to rozwiązanie, z którego mogą korzystać firmy różnej wielkości. Największe korzyści otrzymają z tego tytułu firmy, które są w fazie dynamicznego wzrostu lub firmy, które same mają problemy z wypłacalnością. Dla firm w fazie rozwoju bardzo ważne znaczenie ma balans księgowy, ponieważ ma on duży wpływ na zdolność kredytową. Im wyższa zdolność kredytowa, tym więcej środków możesz otrzymać od banku. Jeśli otrzymasz środki od faktora, nie będziesz musiał ukazywać wystawionych faktur w bilansie księgowym, dlatego poprawisz swoją zdolność finansową. Przedsiębiorstwa, które regularnie korzystają z faktoringu, mogą również uniknąć problemów z nieterminowymi płatnościami.

Rodzaje faktoringu – faktoring odwrócony, faktoring pełny i cichy faktoring

Faktoring to od wielu lat bardzo lubiana przez przedsiębiorców forma finansowania. Jeżeli Twoja firma również miewa problem z wypłacalnością kontrahentów, powinieneś rozważyć wykorzystanie faktoringu dla podtrzymania jej płynności finansowej. Wybór najlepszej oferty to jednak bardzo trudna decyzja, ponieważ wiele instytucji finansowych oferuje bardzo różne warunki współpracy. Na szczęście nasi eksperci finansowi w Poznaniu pomogą Ci w podjęciu odpowiedniej decyzji. Wyróżnia się wiele różnych rodzajów faktoringu. Do najpopularniejszych z nich należą także formy współpracy jak np. pełny faktoring, faktoring mieszany i niepełny faktoring. W zależności od tego, na jakiej zasadzie będzie się odbywać współpraca z klientem firmy, wyróżnia się też faktoring jawny i skryty faktoring.

Faktoring w Poznaniu – wybór najlepszej oferty z ekspertami finansowymi

Podjęcie decyzji, z którą instytucją powinieneś współpracować, to bardzo trudne zadanie. Faktoring oferują m.in. takie banki jak ING i PKO. Dostępne są również takie rozwiązania jak np. PEKAO factoring i faktoring mBank. Na jakiej podstawie warto wybrać ofertę faktoringu? Co jest najważniejsze przy wyborze? Na te oraz wiele innych pytań może Ci odpowiedzieć nasz zespół ekspertów finansowych w Poznaniu. Jeśli chciałbyś skorzystać z faktoringu, skontaktuj się z naszymi specjalistami, a na pewno szybko znajdziemy dla Ciebie najlepszą ofertę od banku!

Sprawdź też: kredyty dla firm w Poznaniu