kredyt na motocykl Poznań

Kredyt na motocykl Poznań

Zakup motocykla może być dużym wzywaniem finansowym, zwłaszcza w sytuacji, gdy naszym celem jest droższy jednoślad lub oldscholowa maszyna, na którą ciężko będzie zaciągnąć kredyt celowy. W przypadku różnych pojazdów nie tylko samochodów i motocykli, do wyboru mamy dwa rozwiązania oferowane przez większość banków w kraju. Kredyt samochodowy oraz pożyczka gotówkowa, czyli kredyt konsumpcyjny. Na który z nich się zdecydować? Co będzie lepsze na zakup motocykla?

WAŻNE! Przed podjęciem ostatecznej decyzji kredytowej, zawsze warto skontaktować się z niezależnym ekspertem kredytowym i całkowicie bezpłatnie porównać oferty wielu instytucji. Kredyt na motocykl wybrany z ekspertem, może być znacznie tańszy, niż ten, który znajdziemy samodzielnie, co powinno skłonić nas do przemyślanych decyzji finansowych.

Kredyt na motocykl Poznań. Jakie są możliwości?

Jeśli celem kredytowania ma być wymarzony jednoślad, bez względu na to, czy chodzi o Harleya, customa, cruisera czy jakąkolwiek inną maszynę, do wyboru mamy kilka możliwości. Począwszy od zgromadzonych oszczędności, poprzez leasing, na kredytach skończywszy. Zakładając, że nie posiadamy odpowiedniej ilości “wolnych” środków, leasing będzie dobrym rozwiązaniem. Są jednak osoby, które tego typu finansowania nie biorą pod uwagę i wolą postawić na kredyt bankowy, co także będzie świetnym wyjściem.

W przypadku kredytów bankowych może to być albo pożyczka gotówkowa (kredyt konsumpcyjny), albo kredyt samochodowy, którym sfinansować można naprawdę wiele różnych pojazdów. Jeszcze do niedawna kredyt na motocykl potrafił być sporym wzywaniem, jednak dziś większość banków w Polsce udzieli go praktycznie na dowolną maszynę.

Przed wyborem rodzaju kredytu na motocykl trzeba wziąć pod uwagę jednak kilka kwestii, które mogą przeważyć szalę na poczet jednej lub drugiej opcji finansowania. Zaliczyć do nich można m.in. zabezpieczenia (lub ich brak), cenę motocykla i okres finansowania, koszty kredytu czy nawet preferencje kredytobiorcy. Sprawdźmy zatem, czym różnicą się oba rodzaje kredytów, a może jeszcze na tym etapie uda się podjąć decyzję o finansowaniu.

Kredyt samochodowy na motocykl w Poznaniu

Kredyt samochodowy na motocykl, auto, quada, skuter, kemping czy nawet motorówkę, jest dość często wybieranym rozwiązaniem przez miliony Polaków. Dzięki stosunkowo wysokiej kwocie możliwej do uzyskania oraz wydłużonemu okresowi spłaty kredyt samochodowy idealnie sprawdzi się nie tylko przy średniej klasy pojazdach, ale także tych z klasy premium. Należy jednak pamiętać, że kredyt samochodowy obarczony jest zabezpieczeniami na finansowanym pojeździe, a najczęściej stosowane przez banki są albo zastawy rejestrowe, albo zabezpieczenie na przewłaszczenie. Oba z nich wiążą się z tym, że jeśli kredytobiorca przestanie spłacać raty kredytu na motocykl, bank w prosty sposób przejmie maszynę, następnie ją sprzeda, a finalnie odzyska pożyczone środki.

Kredyt samochodowy na motocykl Poznań
Kredyt samochodowy na motocykl. Ekspert kredytowy Poznań

Dzięki zabezpieczeniu kredyt samochodowy na motocykl będzie jednak znacznie tańszy, niż typowa pożyczka na motocykl, czyli kredyt gotówkowy. Ten nie jest nacechowany zabezpieczeniami, bo środki z kredytu konsumpcyjnego mogą zostać przeznaczone na dowolny cel. A skoro tak, to bank ponosi znacznie większe ryzyko kredytowe, niż w przypadku kredytów celowych z zabezpieczeniem.

WAŻNE! Wnioskując o kredyt samochodowy na motocykl Poznań / Wielkopolska, niezbędne jest przedłożenie kompletu dokumentów jednośladu takich jak dowód rejestracyjny czy karta pojazdu, faktura od sprzedawcy, bądź umowa kupna-sprzedaży zawarta z dotychczasowym właścicielem maszyny. Z kompletem dokumentów udajemy się do banku i tam składamy wniosek kredytowy. Analitycy rozpatrują je zwykle w ciągu 24-48 godzin.

Rozważając kredyt samochodowy na motocykl, trzeba pamiętać także o tym, że banki oczekują dodatkowego ubezpieczenia AC, które ma za cel zabezpieczenie interesów instytucji, ale także samego kredytobiorcy na wypadek szkody całkowitej lub kradzieży motocykla. Koszt polisy AC obciąża kredytobiorcę, co na pewno zwiększy wysokość miesięcznej raty.

Pożyczka gotówkowa na motocykl

Inną bankową formą finansowania motocykla jest pożyczka gotówkowa, czyli typowy kredyt konsumpcyjny. Dzięki niej (pożyczce na motocykl) możemy kupić dowolny jednoślad bez konieczności ustanawiania na nim zabezpieczenia. Przeszkodą może być jednak cena motocykla. Nie każda osoba będzie dysponowała bowiem zdolnością kredytową na tyle dużą, aby zaciągnąć kredyt np. na maszynę za 200 tysięcy złotych.

Pożyczka gotówkowa na motocykl świetnie sprawdza się jednak przy większości motocykli, przy czym trzeba zaznaczyć, że jest ona znacznie droższa od kredytu samochodowego. Wynika to z faktu, że nie jest w żaden sposób zabezpieczona (poza ubezpieczeniem, które także nie zawsze jest wymagane). Myśląc o pożyczce gotówkowej na motocykl trzeba wziąć pod uwagę takie składniki jej kosztów, jak oprocentowanie, marża czy prowizja banku. W niektórych sytuacjach mogą być one nawet dwukrotnie wyższe, aniżeli w przypadku kredytu samochodowego.

Kredyt gotówkowy na motocykl będzie jednak znacznie szybszy i prostszy w uzyskaniu, szczególnie gdy jesteśmy zainteresowani motocyklem do 20-25 tysięcy złotych. Tego rzędu kredyt gotówkowy można otrzymać nawet online.

WAŻNE! Pożyczki gotówkowe / kredyty gotówkowe online, mogą być nieco droższe od tych, które dostępne będą w oddziałach banków, a także od tych, które w swej ofercie ma niezależny ekspert kredytowy. Przed wyborem pożyczki gotówkowej na motocykl, warto bezpłatnie porównać oferty wielu banków i wybrać tę, którą cechują najniższe koszty.

Zdjęcia: Stitch Diaz, ninelutsk,